Hayatı basitleştirmek isteyen birine tavsiyeleriniz...

22 Yasina girmek üzereyim, birçok konuda tatmin oldum. Yasadigim yerde önlisans okudum. Simdi üniversite hedefim tutarsa ve başka şehirde yeni bir hayat kurma imkanım olursa eğer birçok şeyden...

22 Yasina girmek üzereyim, birçok konuda tatmin oldum. Yasadigim yerde önlisans okudum. Simdi üniversite hedefim tutarsa ve başka şehirde yeni bir hayat kurma imkanım olursa eğer birçok şeyden vazgeçeceğim.

Bunlar başlıca diğer insanlar için yaptıklarımız.
Mesela hergün 30 dakika saçlarım icin vakit ayirmam veya giyimime ciddi paralar harcamam gibi şeyler...

Saçlarımı 3 numara kestireceğim, sadece sevdiğim renklerde tek tip kıyafet seçeceğim.
Sosyal medyadan, başta instagram olaylarından koşarak uzaklasacagim. Başkalarina birşeyler ispatlamak icin kendimi heba etmek istemiyorum artık. Anın tadını cıkarmak varken, görmek için gezmek varken göstermek için gezmeyeceğim.
Mutlaka bir işle meşgul olacagım, bu part time da olabilir. Serbest de calısabilirim ama bir gelir kapisi sart.
Hobilerime, bilgisayar oyunlarına ve kitaplarıma eğitim hayatim süresince veda edeceğim.
Bir soka kedisi sahipleneceğim.

Geriye kalanı biraz kişisel... Bu bağlamda basit yaşayan veya fikri olan sizlerin önerilerine açigim...