Android & iOS Simülasyon Oyunları Yapıyoruz!

*Neden mi simülasyon oyunu?* Eğer yüksek reklam bütçeniz yoksa, veya belli bir kitleye sahip bir marka değilseniz, oyununuzu üst sıralara çıkartmanız ve tutturmanız biraz zor oluyor. Nitekim ben 14...

Neden mi simülasyon oyunu?
Eğer yüksek reklam bütçeniz yoksa, veya belli bir kitleye sahip bir marka değilseniz, oyununuzu üst sıralara çıkartmanız ve tutturmanız biraz zor oluyor. Nitekim ben 14 yaşında bu işe başladığımda reklama 1 tl bile vermeden Bus Simulator oyunumun 2 ayda 350.000 indirmeye ulaştığına şahit olmuştum. Bu sene de bir araba simülasyonu oyunu geliştirdim, durum aynı. Tutması zor olmuyor gerçekten oynanıyor bu oyunlar. Düşük bütçeli bir AdWords reklamı iş görüyor.

Gel gelelim ne tür oyunlar yapıyoruz? Oyunlarımızda ne tür özellikler olacak? konusuna.
Araba, otobüs, tır, vinç, uçak, aklınıza gelebilecek her türlü araç simülasyon oyununu yapıyoruz. Oyunda ne tür özellikler olacağını siz belirleyebilirsiniz. Şu anda şu özellik 50tl şu özellik 70tl tarzında kesin ücret rakamlarımız yok fakat olabilecek en uygun fiyat verileceğinden emin olabilirsiniz.

Örnek olarak son yaptığımız ve @kaplan25 abimize sattığımız, oyununun az çok tutulma sürecine kadar takibini yapıp yardımcı olduğumuz oyunumuz şu;https://play.google.com/store/apps/d...scleCarDriving kendisi bu oyundan beklentisini karşıladı. Oyun +100.000 indirmeye ulaştı. Oyunun proje dosyalarına kadar %100'ünü açık olarak teslim ettik.

Oyunda mevcut olan özellikler aşağı yukarı şunlardı;
- 13 adet modifiyeli/modifiyesiz marka spor arabalar. (Lamborghini, porshce vs.)
- Araç rengini, spoiler rengini, drift yaparken ortaya çıkan dumanın rengini özelleştirme seçenekleri
- Video reklam izle para kazan butonu
- Yeni arabalar açmak için para kazanmanın yanında belli bir km boyunca arabayı kullanmış olma zorunluluğu (Bu da kullanıcıların oyunu daha çok oynamasına sebep olan bir etken.)
- Telefonu eğme, direksiyon, sağ sol ok butonları gibi kullanış seçenekleri
- Yüksek, orta, düşük grafik ayarları sayesinde optimize edilmiş bir oynanış
- Türkçe, İngilizce, Almanca dil seçenekleri
- KMH-MPH gösterge seçimi
- Otomatik-düz vites seçenekleri
- Serbest dolaşma, Trafikte dolaşma, Checkpoint, Drift yapma modları
- Drift yaparak kazanılan puanlarla para kazanma
- 2 Adet özenle tasarlanmış büyük şehir
- Facebook, Instagram sayfamızı beğen para kazan butonu
- Splash Screen
- Arabalar için nitro seçeneği
- Trafikte dolaşan polis arabaları
- Şehrin içinde rampalar, oyuna eğlence katacak yerler
- 4 Farklı kamera açısı, arabanın içinden sürüş deneyimi
- ABS, ESP, TCS açıp kapama seçeneği
- Ayrıntılı göstergeler
- Araç hasar-onarım sistemi

vs.

Araba oyunu için olan özellikler aşağı yukarı bunlar. Başka bir tür oyun için ona göre özellikler belirlenip eklenir.
Oyunu indirip kendiniz de deneyebilirsiniz. Bunlara ek olarak;
- OneSignal bildirim gönderme sistemi
- AdSense reklam entegresi gibi sistemleri de isteğe bağlı olarak ekliyoruz.

Fiyatı istediğiniz oyun türü ve özelliklerine göre belirliyoruz. Sadece drift bazlı veya sadece trafikte sürüş bazlı bir oyun da yaptırabilirsiniz. Ben kaliteli bir tır simülasyon oyunu istiyorum da diyebilirsiniz. Oyunun yayınlanma sürecine kadar ve sonrasında her zaman destek verip takip ediyoruz. Ek istek olduğunda en kısa zamanda yapıyoruz.

Örnek fotoğraflar;

Detaylı bilgi için pm atabilirsiniz.